Łódź Design Festival 2015

FlorabO2 na Łódź Design Festiwal: instalacje roślinne, warsztaty i wyniki badań. Bądźcie tu z nami!

Już 8 października rozpocznie się dziewiąta edycja Łódź Design Festival! FlorabO2, jako autor spektakularnych zielonych ścian w głównej aranżacji festiwalowej oraz projektu dotleniacza sali wykładowej, przygotowało dla Odwiedzających ŁDF kilka niezwykłych i bardzo świeżych niespodzianek. Weźcie więc głęboki oddech i wkroczcie w świat FlorabO2, odwiedzając w październiku Łódź Design Festival 2015!

ForabO2 na ŁDF 2015

Od samego progu Łódź Design Festival, obok instalacji FlorabO2 nie da się przejść obojętnie. Poprzemysłowe obiekty wystawiennicze Łodzi, na czas trwania festiwalu, zapełnią się życiodajną roślinnością w nieoczywistej konfiguracji. Doskonale wyeksponowany detal, przekaz i wymowa aranżacji poruszy i przemówi do wyobraźni wszystkich odwiedzających tegoroczną, ósmą edycję ŁDF. Ożywcze projekty wypełnionych zielenią ścian i kompozycji autorstwa Florabo2 ogarną fabryczne  i rzemieślnicze rewiry miasta, wprowadzając świeże spojrzenie na zabytkową przestrzeń jak i samą formę tego niezwykłego w skali kraju wydarzenia w świecie designu.

Odczarowujemy syndrom chorego budynku: ogłoszenie wyników badań!

Wielowymiarowe i czasochłonne badania jakości powietrza, prowadzone przez FlorabO2 w pozbawionych roślinności współczesnych biurowcach i budynkach szeroko rozumianej użyteczności publicznej, przyniosły zatrważające dane. Według statystyk syndrom chorego budynku dotyczy praktycznie połowy  przebadanych obiektów biurowych. Ocenia się, że objawy związane z nieodpowiednią jakością powietrza wewnętrznego występują u 30 % osób pracujących w biurach. Migreny, rozdrażnienie, nienaturalne zmęczenie, apatia i spadek wydajności to tylko nieliczne z określeń powiązanych z chorującym budynkiem. Przy okazji ŁDF nadeszła pora na ogłoszenie najciekawszej jednak części wyników badań. Pomysłodawcy i wykonawcy tego żmudnego ale niezwykle potrzebnego przedsięwzięcia  –  firma FlorabO2 oraz firma Kinnarps, oficjalnie przedstawią świeżo odkryte dane podczas trwania festiwalu. FlorabO2 jest pierwszą na polskim rynku firmą, która wprowadzając swoje produkty, angażuje się w kompleksowy i badawczy monitoring zmian jakościowych powietrza w budynkach dotkniętych chorobą. W ramach tegorocznej edycji ŁDF mamy niepowtarzalną okazję przekonać się w jaki sposób połączenie osiągnięć naukowych i wzornictwa przemysłowego w projektach urbanistycznych aranżacji roślinnych, staje się odpowiedzią na potrzeby współcześnie rozwijających się miast.

Wykłady i warsztaty: o co chodzi z tym tlenem i naszą kreatywnością?

GREEN is the new BLACK

W ramach tegorocznych wydarzeń festiwalowych FlorabO2 ma niesamowite szczęście zaprosić uczestników ŁDF do udziału w interaktywnych wykładach i warsztatach poświęconych tematyce zazieleniania biurowców i budynków użyteczności publicznej oraz zasadnej obecności roślin w naszym codziennym życiu. Będzie żywo, lub wręcz ożywczo! Przedstawimy w czytelny sposób wyniki badań jakościowych powietrza we wnętrzach biurowców, omówimy także kwestie modnego projektowania nowoczesnych aranżacji roślinnych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania o sposoby zwiększania efektywności w pracy i zastanowimy się jakie projekty wnętrz sprzyjają kreatywności. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach – tak z oddechem, pełną piersią!

Wystawa Kinnarps i Florabo

Łódź Design Festival

8-18.10.2015 (od godz. 18:30)

Centrum Festiwalowe Art Inkubator

Ul. Tymienieckiego 3

Budynek C 1 piętro

Szczegółowy harmonogram wydarzeń festiwalowych z udziałem FlorabO2:

IMG_0079

Wykład: SOBOTA 10.10., godz.17.00-18.00, wystawa Kinnarps

Prowadzący: Halina Kamińska (Florabo), Renata Kozłowska (Quest)

Temat: Siedząc w biurze tęsknisz za powietrzem? Gdzie jest wtedy Twoja efektywność?

(Bez)duszne przestrzenie szklanych biurowców różne miewają oblicza. Jak brak świeżego powietrza wpływa na naszą efektywność w pracy? Czy szklane domy z nowoczesnymi (nienaturalnymi) systemami wewnętrznego obiegu powietrza zagrażają naszej kreatywności? Interaktywny wykład właścicielki niezwykłej, zielonej marki Florabo Haliny Kamińskiej oraz Renaty Kozłowskiej, reprezentującej specjalistów marki Quest bezbłędnie wdrażających zmiany, gwarantuje dynamiczną i ożywczą wymianę argumentów. Jak zmienione przez roślinne projekty Florabo parametry powietrza w biurowcach przekładają się na samopoczucie i wyniki w pracy? Czy towarzystwo roślin podnosi naszą wydajność? Jakie są rzeczywiste potrzeby obecnych i przyszłych użytkowników szklanych biurowców? Uczestnicy spotkania, w tym młodzi managerowie z firmy Akados, będą mieli szansę podnieść argumenty „z życia wzięte”, które bezzwłocznie poddane zostaną dyskusji. Jak dzięki żywej roślinności w biurowcach możemy realnie wpłynąć na jakość i wyniki pracy użytkowników budynku? Co mówią badania? Jakie nagie fakty obnaża doświadczenie Florabo?

FlorabO2 loft

Wykład: NIEDZIELA 18.10., godz.13.30-14.30, wystawa Kinnarps

Prowadzący:  Aleksandra Krawsz (Kinnarps), Halina Kamińska (Florabo)

Temat: Zielone biurowce – jak aranżacja wnętrza biurowego wpływa na samopoczucie i kreatywność w pracy?

Czy żywe rośliny w ogóle pasują do współcześnie projektowanych wnętrz biurowych? W jaki sposób szklane domy z nienaturalnymi systemami wewnętrznego obiegu powietrza zagrażają naszej kreatywności? Jak „zielenić” biurowce zgodnie z trendami w architekturze? O tym wszystkim opowie z dużym bagażem doświadczenia w dziedzinie zielonych projektów założycielka marki Florabo, Halina Kamińska. Z wielką dozą pewności i przebicia współprowadząca wykład Aleksandra Krawsz z firmy Kinnarps przedstawi z kolei główne założenia projektowe, jakie przyświecają praktycznemu spojrzeniu na kwestię zielonych biurowców. Opowie o projektowaniu środowiska pracy, realizowanego zgodnie z założeniami koncepcji Activity-Based Working (charakterystyka wnętrza, struktura zarządzania, warunki technologiczne – jak korzystać z tej bazy w praktyce?). Jak zastosowanie idei Activity-Based Working w praktyce wpływa na daleko idące zmiany całościowe? I wreszcie czym jest koncepcja Next Office™ i w jaki sposób dba o jakość powietrza w biurach?

Florama na przystanku

Warsztaty: SOBOTA 17.10., sala A120, godzina 15.00-18.00

Prowadzący: Halina Kamińska (Florabo)

Temat: Miasta potrzebują dobrego powietrza. Badania i design w nowoczesnych aranżacjach roślinnych.

Zgodnie z prawem człowieka do zdrowia, każdy z nas ma niepodważalne prawo oddychać zdrowym powietrzem we wnętrzu. Czy aby na pewno ma to miejsce we współczesnych, betonowych dżunglach? Wyśmienici goście prowadzący warsztaty dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym na polu projektowania zieleni w przestrzeni tkanki miejskiej. Zawodowi architekci krajobrazu i przestrzeni opowiedzą o swoich spostrzeżeniach jak i twardych danych w temacie wpływu roślinności na codzienne przebywanie w przestrzeni biur. Czy żywe rośliny w ogóle pasują do współcześnie projektowanych wnętrz biurowych? Co z trudami pielęgnacji? Na warsztatach dowiemy się jak „zielenić” biurowce zgodnie z trendami w architekturze, jak z braku miejsca na zieleń gospodarować trudną miejską przestrzenią i mądrze wykorzystywać części elewacji, dachów i ścian do aranżacji przestrzeni zielenią. Jaka jest wartość zielonych przestrzeni dobrze zaprojektowanych wzorniczo dowiemy się od wieloletnich praktyków w branży, przedstawicieli marki Willson & Brown. Co przeważa w drodze do sukcesu – nowatorskie technologie czy umiejętne wykorzystanie naturalnego potencjału roślin? O tym wszystkim na warsztatach o miejskich ogrodach w biurach i nie tylko. Wprost i bez ogródek!

Szczegóły i najświeższe informacje dostępne na fb FlorabO2 – ZAPRASZAMY do śledzenia!

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

VI Forum Rozwoju Mazowsza

VI Forum Rozwoju Mazowsza

daft

DaftCode

Florabo florawall clarins

Clarins

Florabowall

loft-1

Łódź

Florama w Soft Loft

chopin-1

Okecie

floramy na lotnisku w Warszawie